Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs3/dctserviscz/home/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs3/dctserviscz/home/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs3/dctserviscz/home/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Máte zpomalený počítač? Poradíme, jak jej zase zrychlit – DCT SERVIS – Servis počítačů a notebooků

Možností, jak si zpomalit svůj počítač, je celá řada. Opět ho zrychlit není nic těžkého. Stačí se řídit několika jednoduchými pravidly. A také ho trochu šetřit.

Máte pomalý počítač? Tak ho zrychlete

Jistě to poznala většina z nás. Koupíte si nový počítač a od té chvíle prožíváte doslova euforii z toho, jak přímo upaluje. Vše je okamžitě k dispozici, nic netrvá dlouho. Dlouho ale nebude trvat ani Vaše nadšení, pokud si necháte pevný disk „zasekat“ všemi možnými aplikacemi, z nichž dobrou polovinu stejně nevyužijete.

  • Nebo ano?
  • Pak je zapotřebí učinit jiná opatření.

Většina programů se spouští hned po stratu. Jen si to představte. Bydlíte na rozlehlém zámku a každé ráno musíte pozotvírat všechna okna. Také byste se jistě zadýchali. Zakažte tedy nepoužívaným programům, aby se hned po startu spouštěly.

  • Programy, které jsou na pozadí spuštěny, najdete na hlavním panelu vpravo.

Večer hezky uložit k spánku

Na Váš notebook také velice působí i způsob, jak se s ním večer loučíte. Jestliže ho bezohledně každý den natvrdo vypnete, pak to není ten nejlepší způsob. Rozhodně lepším řešením je takzvaná hibernace. Poté, co ho opět zapnete, je probuzený mnohem rychleji, v řádu několika vteřin.

  • Notebook, který je ve stavu hibernace, můžete také bez obav přemísťovat.
  • Jeho pevný disk (HDD) totiž zůstává v klidovém stavu.

 

 

Viry hledejte v noci

Počítačové viry mohou na našem zařízení udělat pěknou „rotyku“. Není ale nutné, aby antiviry běžely v době, kdy PC právě používáme. Antivirový skener má velké nároky na hardware, proto je najednou vše pomalejší anebo se Váš počítač „seká“.

  • Docela postačí, pokud nastavíte pravidelnou kontrolu dvakrát týdně v nočních hodinách.

Nejen nadbytečné a nepoužívané programy, ale i takové drobnosti, jakými jsou doplňky, dovedou znepříjemnit život. Chce to pravidelnou kontrolu a v případě odhalení něčeho nepotřebného s tím udělat krátký proces. Poměrně často se stává, že mnoho doplňků se do prohlížeče dostane nepozorovaně a pak krade cenné megabajty ve Vaší operační paměti.

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?