Nejčastěji se setkáváme s notebooky či mobilními telefony politými vodou, limonádou, kávou, džusem či alkoholem.
U politého zařízení je důležité ihned jej po kontaktu s tekutinou vypnout, vyjmout elektronické součásti, které se musí důkladně vysušit a vyčistit. Předejdete tak zkratům a oxidaci elektroniky. Polití některými nápoji může způsobit trvalé poškození klávesnice.

Polité zařízení co nejrychleji vypněte a odpojte z elektrické sítě. Vyjměte baterii (u některých modelů to nelze, baterie může být vestavěná). Pokud došlo k polití seshora přes klávesnici, otočte notebook klávesnicí dolů a nechte vytéct tekutinu. Notebook poté nespouštějte vezměte jej k nám do servisního centra na vyčištění (baterii nechte odpojenou). Dodržením tohoto postupu maximalizujete šanci na záchranu notebooku.

Při záchraně politého zařízení existuje několik jednoduchých pravidel, která při jejich dodržení zvýší šanci na záchranu mobilního telefonu. V žádném případě se nesnažte zasaženou elektroniku vysoušet fény, strkat ji do trouby, či pokládat na horké topení! Vysoké teploty by mohli zničit elektroniku, nemluvě o nečistotách a zbytcích z vysušené vody, které zůstane hluboko na tištěných spojích!

Urychleně dostaňte zařízení z vody, vlhké kapsy atd.
Ujistěte se, že je telefon vypnutý!
Nepokoušejte se vodu z telefonu dostat štěrkáním, boucháním, či klepáním!
Pokud to jde, vyjměte z telefonu SIM kartu, paměťovou kartu a baterii a co nejrychleji nám jej doneste do servisu. My už se postaráme o zbytek. 

Oprava zahrnuje demontáž a vyčištění základní desky a k ní příslušejících elektronických obvodů. Používáme čistící prostředky, které zamezí následné oxidaci. Cena opravy je závislá na míře poškození zařízení. Začínají však od 990,-Kč.
U notebooku v důsledku poškození tekutinou může dojít k nutnosti výměny klávesnice nebo tlačítek touchpadu.

Spuštění zařízení po polití

Většina zákazníků neodolá pokušení a notebook zkusí spustit. Někdy, při mírném poškození, notebook funguje a zdánlivě je po problému. Často ale uvnitř zůstala ještě tekutina a později dojde ke zkratu a oprava se tak zkomplikuje a prodraží. Stává se také, že polité notebooky fungují několik dní a potom se zastaví. Na vině je oxidace základní desky, která nebyla vysušena a ošetřena.

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?